Narkotyki – jak działają na pracę umysłu?Czasy ulegają zmianie, społeczeństwo się zmienia, moralność się zmienia, wszystko się zmienia. Czasami jest to zmiana, za którą można zapłacić własnym życiem. Przechodzą ciarki, ale właśnie tak się dzieje. Słyszy się coraz więcej opowieści o tym, że ktoś zginął, bo robił coś, w czym nie dostrzegał niczego negatywnego. Teraz można pomyśleć sobie o narkotykach. Najgorsze ze wszystkich uzależnień. Stwarza ogromne spustoszenie w organizmie, umyśle. Osoba, która jest pod działaniem substancji psychoaktywnych nie myśli racjonalnie. Z czasem zanika u niej jakakolwiek moralność, ponieważ nie jest zdolny dostrzec różnicy między dobrem a złem. Smutne jest również to, że po takie używki sięgają coraz młodsze osoby. U większości pewnie zaczyna się podobnie: „Wezmę sobie raz. Od jednego razu nic mi się nie stanie”. To prawda, może wyjść z tego cało, o ile nie ma uczulenia na żaden ze składników narkotyku. To jednakże nie powinno nakłaniać do próbowania, bowiem właśnie w ten sposób zaczyna się najtrudniejsza droga nałogu.

Osoba, która regularnie bierze narkotyki zauważalnie zmienia swój wygląd zewnętrzny, a w takim razie jak ma się jej wnętrze? Należy je porównać do poszarpanej szmaty, którą ktoś wyrzucił na ulicę. Przekaźnictwo nerwowe zostaje zaburzone. Odmienia się sposób postrzegania świata, czucia, myślenia. Kumulujący się wpływ substancji odurzających zaburza pracę mózgu. Niejednokrotnie są to zmiany nieodwracalne. Przekaźnictwo nerwowe jest niezbędne, by odpowiednio reagować na bodźce. Dzięki neuroprzekaźnikom mózg przekazuje informacje z jednego neuronu do drugiego. Narkotyki zaburzają funkcjonowanie konkretnego neuroprzekaźnika. Pod wpływem substancji psychoaktywnych każdy pojedynczy neuron wytwarza w nienaturalny sposób jeden lub więcej neuroprzekaźników, a może to być np. dopamina, serotonina, acetylocholina, a także inne. Dzięki dopaminie osoba uzależniona czuje radość, przyjemność. Niemal każdy narkotyk zwiększa poziom tego neuroprzekaźnika. Serotonina wpływa na samopoczucie, sen, popęd płciowy oraz apetyt. Acetylocholina wpływa na pamięć, nastrój, podniecenie, a na właśnie ten neuroprzekaźnik wpływa nikotyna. Jest jeszcze wiele neuroprzekaźników, o których można by pisać do woli.

tabletki na powiększenie członka

Niesamowicie ciężko jest wyjść z tego nałogu. Leczenie na detoksie jest uciążliwa. Leczona osoba ma wrażenie, że cierpi każdy skrawek jej ciała, a przez to kaleczy się, żeby skupić uwagę na tylko jednym miejscu. Nigdy nie jest zagwarantowane, że osoba, która była na odwyku już nie wróci do nałogu. Potrzeba chcieć samemu wyjść z dołka, który z każdą następną działką się pogłębia. Trzeba zareagować w odpowiednim momencie. Warto także powiedzieć, że wiele narkotyków ma jako jeden ze składników trutkę na szczury. Mało przekonywujące? W proszkach jest rozdrobnione szkło, które kaleczy żyłki w nosie.

Na ten temat można się rozpisywać bez końca. Warto wiedzieć o niekorzystnym działaniu tych wszystkich substancji, ponieważ ta wiedza może ustrzec ludzi przed popełnieniem dużego błędu, który będzie przypominał o sobie w każdej chwili istnienia.