Zrób, żeby uśmiech zjawiał się na twojej twarzyczce!Idziesz ulicą i widzisz tyle ludzi, a żadne z nich się nie uśmiecha. Każde z nich ma przygnębioną minę, która jako pierwsza rzuca się w oczy. W naszych głowach od razu tworzy się opinia o tych osobach. Wiadomo, że ludzie, którzy się śmieją są rejestrowani jako ci bardziej milsi, optymistyczni. Można by powiedzieć, że wręcz zarażają uśmiechem! Prawdopodobnie śmianie się wydłuża życie kolejno o 15 sekund. Nie jest pewne czy to się sprawdza, aczkolwiek nie zaszkodzi wypróbować. Zdarzają się także dni, kiedy nie masz ochoty na żadną rozrywkę, pogrążasz się w rozpaczy i czekasz aż sobie pójdzie.

Pomóż mu w tym! Zrób, aby poczuł się niechciany, a przez to szybciej da ci spokój. Najprostszym sposobem jest najpospolitsze ruszanie się. Włącz muzykę i zacznij tańczyć, a możesz również poćwiczyć. Wtedy twój mózg uwalnia endorfiny, a dzięki nim świat wydaje się być piękniejszy. Można powiedzieć, że swego rodzaju narkotyk, ale całkowicie nieszkodliwy. Pomijając to, że poczujesz się szczęśliwszy, to spalisz niechciane kalorie. Spójrz ile korzyści! Jeżeli pogoda jest deszczowa, a na niebie kotłują się czarne chmury, wtedy jest większa szansa na to, że dopadnie cię depresja. Większość osób tak ma. Twój organizm tylko „wyłapuje” dane bodźce ze środowiska i interpretuje je po swojemu. Można właśnie w taki sposób to wytłumaczyć. Kiedy budzisz się, odsłaniasz rolety, a za oknem zauważasz piękne słońce, którego promienie lekko dotykają cię po twarzy, ptaszki wesoło ćwierkają, to wszystko motywuje do tego, by w jednej chwili wyjść na powietrze, dodaje energii, by uczynić coś, czego nie robi się na co dzień.

https://neujahrswunsche.eu/geburtstagsgruesse/

Ach, gdyby tak nieprzerwanie mogło być. Niestety, okres ponurej jesieni sprzyja temu, by owinąć się w koc jako naleśnik i namawia do tego, żeby przekoczować w ten sposób przez całą zbliżającą się zimę. Wtedy trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i kategorycznie mu odmówić. Odnajdź swoje hobby, które dotąd zaniedbałeś, a jeżeli jeszcze go nie masz, to postaraj się je odkryć! Udowodniono, że nawet sztuczny uśmiech może przynieść korzyści. Pomaga redukować stres i poprawia samopoczucie. Uśmiech może także wpływać pozytywnie na relacje z innymi ludźmi, przez co ułatwia rozmowę z nimi. Dzięki uśmiechowi i pozytywnemu nastrojowi staniesz się bardziej kreatywny. Ludzie zaczną cię postrzegać jako osobę godną zaufania. Ustawisz swój mózg na lepsze myślenie, a tym samym zarazisz nim otaczające cię osoby. Jak można zauważyć, śmianie się ma wiele swoich zalet. Nie zwlekaj już dłużej, wstań, podnieś głowę i zrób szeroki uśmiech!